Głowice do czyszczenia kanalizacji

Do efektywnego czyszczenia rur sieci kanalizacyjnych stosowane powinny być różnego rodzaju głowice, które dobierane są w zależności od funkcji, jaką mają spełniać. Należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak stan kanalizacji, jej przekrój, ale także stan zabrudzenia czy materiał zalegający w rurach. Dlatego też w firmie Rafnar oferujemy szeroką gamę głowic do czyszczenia rur kanalizacyjnych i wodociągowych. Proponujemy zarówno modele standardowe jak i te wyposażone w pierścienie obrotowe, z obrotowymi frezami, a także wycinarki do korzeni. Takie głowice z pewnością poradzą sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami w kanałach, takimi jak osady z tłuszczu, organiczne, jak również żwir, piasek czy kamienie i korzenie. Poniżej prezentujemy Państwu pełną gamę oferowanych przez nas głowic do czyszczenia kanalizacji.

Głowice do czyszczenia kanalizacji

Głowice firmy USB Dusen oferowane przez Rafnar, są wyposażone w system 3D Hydro Mechanics – oznacza to, że w korpusie głowicy zostały wyprofilowane kanaliki odprowadzające wodę wprost do wkładek co minimalizuje stratę ciśnienia i zwiększa siłę ciągu głowicy.

PRIMUS 3D – głowica z kontrolowaną prędkością obrotową

Zaczynamy z wysokiej półki czyli od głowicy PRIMUS, która została zaprojektowana głównie do usuwania tłuszczu. W samej głowicy umieszczono sprzęgło cierne o bardzo wysokiej wydajności, które jest wykonane z płytek ceramicznych. Te w połączeniu z odpowiednim kątem padania strumienia, umożliwiają kontrolę nad prędkością obrotową. Głowica PRIMUS jest wyposażona prowadnice wykonane z hartowanej stali nierdzewnej oraz odpowiednio umieszczone wkładki ceramiczne: skierowaną do przodu kątem 18⁰, umieszczone w obrotowej głowie pod kątem 45⁰, oraz skierowane do tyłu pod kątem 15⁰, które mają za zadanie dynamicznego posuwu głowicy w kanale. Głowica przeznaczona do usuwania tłuszczu, kamieni i korzeni, wykonana z hartowanej stali nierdzewnej.

GRAND SLAM 3D I SUPER SLAM 3D

Głowice do czyszczenia kanalizacji GRAND SLAM i SUPER SLAM zostały wykonane z najwyższej jakości hartowanej stali nierdzewnej, odpornej na ścieranie. Obie głowice są przeznaczone do czyszczenia silnie zabrudzonych kanałów z błota, żwiru czy szlamu. Grand Slam i Super Slam są wyposażone we wkładki ceramiczne oraz są przeznaczone do pracy z samochodami z odzyskiem wody.

TRI-JET 3D

Doskonała głowica do efektywnego czyszczenia kanalizacji z różnego rodzaju osadów. Dzięki zastosowaniu wkładek ceramicznych umieszczonych aż pod trzema różnymi kątami – odpowiednio 8⁰, 16⁰ i 26⁰. Takie rozwiązanie konstrukcyjne dyszy sprawia, że jesteśmy w stanie uzyskać doskonały efekt czyszczenia w czasie krótszym niż konkurencyjne konstrukcje. Tri Jet 3D to najlepsze połączenie siły czyszczącej oraz transportu zebranego materiału.

EXTREME 3D

Dzięki swojej budowie o długim korpusie, ta głowica może przedostać się przez wąskie i długie odcinki w kanałach o dużym nagromadzeniu osadu. Ponadto świetne rozprowadzenie wody w korpusie pozwala na ciągłą i wydajną pracę. Głowica została wyposażona w ceramiczne wkładki umieszczone pod kątem 12⁰.

ROTOR – Podstawa w usuwaniu osadu z tłuszczu

ROTOR to podstawowa i skuteczna głowica przeznaczona do usuwania osadu z tłuszczu. Pozwala na to jednolity ruch obrotowy wirnika. Długą żywotność głowicy zapewnia brak łożyska i tulei, a także wykonanie ze stali nierdzewnej i niekorodującego mosiądzu. Wkładki na obracającym się pierścieniu zostały umieszczone pod kątem 45⁰ oraz 75⁰.

ROCKER

Jest to nowość na rynku firmy USB Dusen GmbH. Głowica Rocker swoje właściwości zawdzięcza głównie wirnikowi o zmiennym środku ciężkości, dzięki któremu głowica jest wprawiana w agresywne wibracje. To zapewnia z kolei rozbicie nawet najtwardszych betonowych i kamiennych osadów. Głowica ROCKER przeznaczona jest TYLKO do użytku w rurach wykonanych z tworzyw sztucznych!

FLAYING 3D

Głowica FLAYING jest przeznaczona do usuwania błota, żwiru lub gliny. Wkładki ceramiczne umieszczone pod kątem 7⁰ zapewniają doskonałą trakcję głowicy na długich odcinkach.
Głowica przeznaczona do pracy z samochodem z odzyskiem wody.

RADI 70 3D

Jest to doskonała głowica do czyszczenia mocno zanieczyszczonych kanałów z tłuszczu, piasku i osadu wapiennego. Wkładki ceramiczne zastosowane w tej głowicy zostały ustawione pod kątem 15⁰ i 25⁰ a także w środkowej części głowicy pod kątem 70⁰ co z profilowaniem korpusu 3D pozwala na niezwykle wydajną pracę oraz dokładne czyszczenia rury po obwodzie.

RADIAL 3D

RADIAL jest wysoce wydajną dyszą do usuwania tłuszczu i stwardniałego osadu z całego obwodu rury. Ta głowica świetnie sprawdza się podczas pracy przed inspekcją TV dzięki wkładkom płaskostrumieniowym umieszczonym pod kątem 15⁰ i 45⁰, które zapewniają dokładne czyszczenie obwodu kanału.

CLEANING 3D – Najlepsza konstrukcja na rynku

Jest to idealna głowica do codziennego użytku. Została wykonana z odpornej na ścieranie hartowanej stali nierdzewnej z wyprofilowanymi kanałami prowadzącymi wewnątrz korpusu 3D. Wkładki ceramiczne zostały umieszczone w głowicy odpowiednio pod kątem 15⁰ i 25⁰ a dodatkowa wkładka generująca strumień czołowy, została umieszczona na czole głowicy.

SPIN – JET 3D

Jest to doskonała głowica przeznaczona do czyszczenia ścian studzienek, np. przed naprawą. Składa się ona z 3 do 6 ramion, które mają umieszczone na swoich końcach wkładki czyszczące. Głowica jest opuszczana na wężu do studzienki i obracając się czyści jej ścianki 360⁰ w poziomie. SPIN – JET 3D jest wykonana z hartowanej stali nierdzewnej i jest przeznaczona także do pracy z samochodem z odzyskiem wody.

GŁOWICE QUATRO

Głowice z serii QUATRO zostały zaprojektowane do przebijania się przez zatory i udrażniania rur na sieciach kanalizacyjnych i przyłączach. Dzięki silnej koncentracji strumienia do przodu, tego typu głowice pozwalają na usunięcie nawet najtwardszych zatorów. USB Dussen proponuje także głowice typu QUATRO RADIAL z dodatkowymi wkładkami umieszczonymi na obwodzie korpusu pod kątem 70⁰ dla lepszego czyszczenia rur.

PENETRATOR 3D

Głowica PENETRATOR 3D została zaprojektowana w taki sposób, by móc swobodnie przejść przez zatkania w kanale. Umożliwia jej to kształt zbliżony do jaja, bez żadnych krawędzi i elementów, które mogłyby utrudnić jej powrót. Dodatkowo PENETRATOR jest wyposażony w 3 wkładki skierowane do przodu. Głowica przeznaczona także do pracy z samochodem z odzyskiem wody.

PIPE WOLF 3D

PIPE WOLF to unikalna głowica o napędzie turbinowym z obrotowym, agresywnie ukształtowanym frezem, który potrafi obracać się z prędkością do 12.000 obrotów na minutę! Głowica doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie standardowe głowice do czyszczenia kanalizacji zawiodą. Jej głównym zastosowaniem są całkowicie zatkane rury, zatory z korzeni, szlamy i tłuszcze. Głowica nie wymaga smarowania, a pierścień z łopatkami turbiny oraz frez obrotowy można wymienić na nowe jeśli zajdzie taka potrzeba. PIPE WOLF 3D jest przeznaczony do pracy z samochodem z odzyskiem wody.

BAGGER MAX 3D

BAGGER MAX 3D to doskonała głowica do czyszczenia rur o dużych średnicach. Możliwość regulacji kąta wylotu wody z wkładek czyszczących w zakresie od 0⁰ do 30⁰, sprawia że tę głowicę można szybko dostosować do aktualnych potrzeb użytkownika. Głowica została wykonana z najwyższej jakości stali nierdzewnej, a każda wkładka posiada osobny przewód prowadzący z korpusu głowicy co znacznie zwiększa siłę strumienia wody i umożliwia usuwania ciężkich ciał stałych np. cegieł czy kamieni ale także żwiru, mułu i innych osadów zalegających na dnie kanału.

SPEED POWER 3D

Jest to głowica przeznaczona do czyszczenia dna dużych kanałów – zarówno tych okrągłych, jak i o tzw. profilu jajowym. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, korpus głowicy SPEED POWER jest doskonale wyważony i dzięki temu wkładki czyszczące są zawsze skierowane na rury pod kątem 7⁰. To z kolei pozwala na czyszczenie kanałów nawet o bardzo dużym stopniu zamulenia. Głowica jest zawsze wyposażona w złącze obrotowe co zapobiega jej przewracaniu się podczas pracy. SPEED POWER 3D jest przeznaczony do usuwania błota, kamieni, żwiru i piasku zalegających na dnie kanału. Także do pracy z samochodem z odzyskiem wody.

Wycinarki łańcuchowe TURBO 3D

Łańcuchowe wycinarki TURBO to innowacyjne, wydajne i niezawodne głowice, które mogą być wyposażone w bezstopniowo regulowane lub stałe, wymienne płozy centrujące oraz łańcuchy o odpowiednich długościach. Obrotowy frez wyposażony w łańcuchy jest napędzany wydajną turbiną, która obraca się z prędkością do 12 000 obrotów na minutę i nie ma sobie równych przy usuwaniu tłuszczu, korzeni, a nawet stwardniałych osadów. Wycinarki z serii TURBO nadają się do pracy w rurach o średnicach w zakresie od DN100 aż do DN900. Wycinarki łańcuchowe USB Dusen są przeznaczone także do pracy z samochodem z odzyskiem wody.